13. a 14. listopadu se uskutečnil Interpretační seminář pro klarinetisty a hornisty v ZUŠ Horní Slavkov. Příležitost setkat se s úžasnými profesory a zahrát si s ostatními žáky jsme si s Rozárkou, Kubou a Kristinkou nemohli nechat ujít. Žákům se věnoval Milan Polák (kromě uměleckých angažmá vyučuje na Pražské Konzervatoři a JAMU) a Jindřich Kolář (hornista České Filharmonie a profesor Plzeňské konzervatoře). Dětem se věnovali individuálně na otevřených lekcích, kde mohli být vždy přítomni i ostatní účastníci. Tento způsob výuky je pro všechny náročný, ale zároveň velmi přínosný a inspirativní. Lektor a žák jsou stále „na očích“ ostatním, ale přátelská atmosféra pomáhá překonat ostych a trému. Návštěvníci mají možnost slyšet připomínky, poznatky a rady ke zlepšení od začínajících žáčků až po studenty konzervatoře. Kromě individuální výuky si všichni zahráli také v souboru, což je zejména pro nejmladší účastníky velká motivace. Hornisté hráli filmové melodie (Harry Potter, Batman, James Bond) a Klarinetisté přidali klasickou skladbu i melodii ze Star Wars.
Na závěrečném koncertě si hosté mohli poslechnout, jak se děti během víkendu posunuli ve svých muzikantských dovednostech.
Naši žáci odjížděli ze semináře s nadšením, úžasnou zkušeností a snad i velkou motivací k další práci a zlepšování se ve hře na svůj nástroj.
Shodli jsme se, že bude-li příležitost, rádi se podobné akce zúčastníme znovu.
Hana Jungmanová – ředitelka ZUŠ