Narozeninový ples je za námi a tak se těšíme na další akci, která se koná u příležitosti výročí založení školy. Koncertní setkání s bývalými žáky má hned několik ambicí. Díky vystupujícím hostům čeká diváky hodnotný umělecký zážitek. Těšíme se také na všechny bývalé žáky, učitele a rodiče, kteří využijí této příležitosti k setkání, vzpomínání a popovídání si s ostatními. Díky spolupráci s nadačním fondem Ozvěna bude akce také příležitostí pro dobrý skutek.

V úvodní hudební části akce se představí tito hosté:

Klavíristka Kateřina Haštabová, která působí jako pedagožka a korepetitorka v ZUŠ Svárov se na koncertě představí i s některými svými žáky. Klavírista a skladatel Petr Smetáček zahraje své skladby a na klavír doprovodí také svou manželku Yukiko Kinjo, sólistku opery Národního divadla a Státní opery. Můžeme se těšit také na klavírní mistrovství nejznámějšího absolventa naší školy Luďka Šabaky. Hudební vystoupení přislíbil také Patrik Dvořák.

Svou tvorbu v sále představí také dva výtvarníci Balbína Králová a Bartoloměj Šolc. Jejich prezentace se po akci přesunou do prostor školy, kde budou k vidění i nadále.

Vstupné na akci bude dobrovolné a protože všichni umělci vystoupí bez nároku na honorář, můžeme si dovolit celou vybranou částku věnovat nadačnímu fondu Ozvěna. Tato nadace pomáhá dětem a mladistvým se sluchovým postižením. Díky této pomoci je pro rodiny nemocných dětí snazší pořídit potřebné pomůcky a podstoupit nákladnou léčbu. To jim umožní zapojit se do běžného života a také vnímat hudbu či získávat hudební vzdělání. Více nám na akci prozradí ředitelka organizace, paní Pavla Prokešová, která osobně převezme zapečetěnou kasičku s dobrovolným vstupným, tedy darem od Vás návštěvníků. Konkrétní příběhy podpořených dětí si můžete přečíst také na webu ozvena.org.

Ještě jednou srdečně zveme všechny bývalé i současné žáky, učitele, rodiče a přátele školy! Ve čtvrtek 27. dubna od 17 hodin v Rytířském sále Dokského zámku!

Pin It on Pinterest

Share This