Základní umělecká škola se probudila z prázdninového spánku už na konci srpna. Od 21. do 25. srpna se zde konala Letní umělecká dílna. Lektory byli naši učitelé a účastníky naši žáci. Dopoledne tvořili v uměleckých oborech naši výtvarníci, bicisté, kytaristky, flétnisté, houslisté i zpěváci a zkoušela také školní kapela. Po obědě přišel čas na společné zážitky turistické, sportovní, tvořivé i výletní. V pondělí jsme využili sportovní zázemí hotelu Port, abychom vyzkoušeli minigolf, kuželky, přehazovanou a z hotelové pláže i vodu v jezeře. Úterý patřilo plavbě na lodi do Starých Splavů a pěšímu výletu zpět do Doks. Středa byla věnována společné cestě do Poděbrad, kde jsme ochutnali místní léčivé prameny, prošli kolonádu a venkovní část zámku. Umění filmové, výtvarné i zážitkové nás čekalo v Muzeu filmových legend. Ve čtvrtek jsme si ozdobili textilní tašky a prohlédli expozici a vytvořili vlastní „sochy“ ve Světě písku a v pátek jsme celou akci zakončili úspěšnou výpravou za pokladem.

Letní umělecká dílna byla realizována bez větších nákladů pro rodiče díky čerpání finančních prostředků ze „Šablon“ OP JAK. Děkujeme také našim partnerům, kteří nám zdarma poskytli své služby (Hotel Port, Regata Máchovo jezero) nebo se ochotně zapojili do naší hry s pokladem (Bistro u Strnada, Infocentrum – Kultura Doksy, Květinářství Marcela, Hotel Grand, Domov pro seniory).