Základní umělecká škola Doksy otevírá pobočku v Dubé

Ve spolupráci s vedením měst Dubá a Doksy jsme se rozhodli realizovat myšlenku rozšíření uměleckého vzdělávání i pro děti v Dubé. Od nápadu k otevření vede dlouhá cesta, na které je třeba nejen mít chuť a záměr, ale také připravit řadu dokumentů ve spolupráci s několika institucemi od hygienické stanice přes Krajský úřad až po Ministerstvo (MŠMT). Proto jsme měli velkou radost, když na začátku března přišlo vyrozumění o vyhovění žádosti z Ministerstva a my získali jistotu, že již nic nebrání realizaci.
Na základě dohody mezi obcemi a ZUŠ přivítáme první žáky v přízemí „domečku“ v sousedství základní školy a budeme se jim věnovat v hudebním a výtvarném oboru.

Veškeré informace k přijímání žáků včetně elektronické přihlášky najdete ZDE

Pro školní rok 2021/22 plánujeme přijmout 15 – 20 žáků do hudebního a 20 žáků do výtvarného oboru. V hudebním oboru nabídneme studijní zaměření: hra na klavír, hra na zobcovou flétnu, hra na housle.
Prvním krokem ke studiu v ZUŠ je odeslání on-line přihlášky (nejpozději do 31.  5.) na základě které vás pozveme na talentové zkoušky. Ke zkoušce není potřeba žádná speciální příprava a už vůbec ne obavy. Obsahem je seznámení s režimem školy, vyučujícím a krátké ověření uměleckých předpokladů dítěte.
Těšíme se na nové žáky a máme velkou radost, že i Dubské děti budou mít možnost uměleckého vzdělávání bez nutnosti dojíždění mimo obec.

Hana Jungmanová, DiS. – ředitelka

Pin It on Pinterest

Share This