V pátek 1. 4. 2022 a v pondělí 4. 4. 2022 měli nejmladší žáčci Literárně-dramatického oboru Základní umělecké školy v Doksech své první divadelní představení. První výstup jsme připravili ve spolupráci s Knihovnou v Doksech v rámci akce Noc s Andersenem. Dětské publikum je nejupřímnější a nejtěžší. Žáčci se s tím ovšem skvěle poprali a předvedli krásné výkony před svými kamarády a fanoušky.

Na pondělní výstup už tréma opadla a mlaďoučcí herci byli před svými rodiči už velmi sebejistí. Soustředili se na herecký výkon, precizní výslovnost a zároveň si užívali pohledy hrdých rodičů. Sklidili velký úspěch a už se těší na své další představení. Za Literárně-dramatický obor chci poděkovat Knihovně, rodičům a vedení ZUŠ Doksy za jejich podporu a pomoc s přípravami celého představení.

S tímto úspěchem mladší skupiny Vás zároveň zvu na divadelní inscenaci starších žáků Literárně-dramatického oboru, kteří připravují umělecké ztvárnění balady Svatební košile ze sbírky Kytice od K. J. Erbena. Starší děti na inscenaci pracují celé druhé pololetí a vzhledem k vážnosti textu určitě ocení podporu v publiku. V inscenaci vystupují dvě absolventky a to Zuzana Chadrabová a Klára Klukasová takže mi věřte, že se opravdu máte na koho těšit!

Těšíme se na vás 11. května 2022 v sále ZUŠ Doksy.

Eliška Lešáková – učitelka LDO

Pin It on Pinterest

Share This