UMĚNÍ BEZ HRANIC – PESTROBAREVNÝ SVĚT

V úterý 30. června byla zahájena výstava prací žáků ZUŠ našeho kraje, kteří se zúčastnili výtvarné soutěže „Umění bez hranic – Pestrobarevný svět“. Do soutěže, která byla zaměřena na tvorbu žáků z malých ZUŠ, se zapojilo 6 škol – ZUŠ Mšeno, ZUŠ Doksy, Chrastavská pobočka ZUŠ Liberec, ZUŠ Frýdlant a ZUŠ Žandov.

Organizátorem celého projektu byl ředitel ZUŠ Mšeno Čeněk Hlavatý a záštitu převzal senátor Jiří Vosecký.

Původním záměrem bylo prezentovat krásná žákovská díla v rámci tzv. Putovní galerie, která by od jara do podzimu cestovala po různých místech Libereckého kraje. Uzavření škol a zrušení všech akcí však tento plán poněkud zkomplikovalo.

První zveřejnění oceněných obrázků tedy proběhlo právě na vernisáži v dokském zámku. Výstavu si můžete prohlédnout do 3. srpna. Potom se celá výstava přesune do Mšena a vyvrcholením bude slavnostní vernisáž v budově Senátu 15. září, kdy proběhne také předání ocenění úspěšným výtvarníkům – žákům ZUŠ. (Oceněné obrázky našich žákyň Kláry Klukasové a Kateřiny Martinkové jsme již zveřejnili v březnovém čísle Dokského zpravodaje.)

Součástí vernisáže v Doksech bylo hudební vystoupení žáků ZUŠ Mšeno a ZUŠ Doksy. Celou akci osobně podpořila také paní starostka Eva Burešová a pan senátor Jiří Vosecký.

Památkou na tuto akci je krásný nástěnný kalendář s oceněnými obrázky. Doporučuji, abyste tuto krásnou výstavu v nádherně opraveném a nově otevřeném dokském zámku navštívili. A pokud vás obrázky zaujmou a chtěli byste si je také doma vystavit, zastavte se v ZUŠ pro kalendář.

 

 

Pin It on Pinterest

Share This