UMĚNÍ BEZ HRANIC – PESTROBAREVNÝ SVĚT

V úterý 30. června byla zahájena výstava prací žáků ZUŠ našeho kraje, kteří se zúčastnili výtvarné soutěže „Umění bez hranic – Pestrobarevný svět“. Do soutěže, která byla zaměřena na tvorbu žáků z malých ZUŠ, se zapojilo 6 škol – ZUŠ Mšeno, ZUŠ Doksy, Chrastavská pobočka ZUŠ Liberec, ZUŠ Frýdlant a ZUŠ Žandov.

Organizátorem celého projektu byl ředitel ZUŠ Mšeno Čeněk Hlavatý a záštitu převzal senátor Jiří Vosecký.

Původním záměrem bylo prezentovat krásná žákovská díla v rámci tzv. Putovní galerie, která by od jara do podzimu cestovala po různých místech Libereckého kraje. Uzavření škol a zrušení všech akcí však tento plán poněkud zkomplikovalo.

První zveřejnění oceněných obrázků tedy proběhlo právě na vernisáži v dokském zámku. Výstavu si můžete prohlédnout do 3. srpna. Potom se celá výstava přesune do Mšena a vyvrcholením bude slavnostní vernisáž v budově Senátu 15. září, kdy proběhne také předání ocenění úspěšným výtvarníkům – žákům ZUŠ. (Oceněné obrázky našich žákyň Kláry Klukasové a Kateřiny Martinkové jsme již zveřejnili v březnovém čísle Dokského zpravodaje.)

Součástí vernisáže v Doksech bylo hudební vystoupení žáků ZUŠ Mšeno a ZUŠ Doksy. Celou akci osobně podpořila také paní starostka Eva Burešová a pan senátor Jiří Vosecký.

15. září proběhla v Senátu závěrečná vernisáž putovní výstavy a výtvarné soutěže Umění bez hranic – Pestrobarevný svět. Velmi jsme se na tuto událost těšili, ale bohužel nám epidemiologická situace nedovolila se s žáky osobně zúčastnit.
Pan senátor Jiří Vosecký, který převzal nad projektem záštitu se rozhodl přivézt našim žákům ocenění osobně, což nás velmi potěšilo.

Památkou na tuto akci je krásný nástěnný kalendář s oceněnými obrázky. Doporučuji, abyste tuto krásnou výstavu v nádherně opraveném a nově otevřeném dokském zámku navštívili. A pokud vás obrázky zaujmou a chtěli byste si je také doma vystavit, zastavte se v ZUŠ pro kalendář.