Spolupráce s ostatními základními uměleckými školami v okolí je pro nás důležitá. Přináší vzájemnou inspiraci, sdílení zkušeností mezi řediteli, učiteli i žáky a plodí zajímavé projekty.

V lednu jste mohli v Městské galerii vidět výstavu s názvem Putovní galerie a v dubnu jsme přivítali hosty ze všech ZUŠ českolipského okresu v Rytířském sále dokského zámku, kde proběhl společný koncert projektu ZUŠTour.

Každá škola vybrala vystoupení, které se krásně hodilo do zámeckého prostoru i akustiky. Zazněly flétny zobcové i příčné, klavír, housle, zpěv a kytary. Představili se sólisté, malé i větší soubory a na závěr i komorní symfonický orchestr. Byla to pro nás výzva vměstnat 70 účinkujících do zámku a 30 členů orchestru na „pódium“, ale stálo to za to! Publikum zcela zaplnilo sál. Pestrý program nestihl diváky nudit, ačkoli byl dlouhý kolem 90 minut.

Hosté odjížděli spokojení a okouzlení koncertním prostorem – Rytířským sálem a celým dokským zámkem. Jsme velmi rádi, že můžeme tento sál pro podobné akce využívat a děkujeme Kultuře Doksy za jeho přípravu a zapůjčení.

V příštím roce se celé turné a pomyslný koncertní kamion přesune do České Lípy a my už se na pokračování velmi těšíme. 

Program koncertu:

 

Pin It on Pinterest

Share This